Święta wielkanocne ? gdzie je spędzić
Święta wielkanocne ? gdzie je spędzić

Gdzie spędzić święta wielkanocne?

Wielkanoc to, obok Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinne ze świąt. Nie oznacza to jednak, że trzeba spędzić je w domu. Coraz więcej rodzin, i tych nowoczesnych, ale też i tych tradycyjnych, wyjeżdża na Wielkanoc.

Najpierw gruntowne porządki, właśnie te od święta, większe zakupy, szykowanie potraw, wysyłanie kartek z życzeniami. Potem nastaje Wielki Tydzień, a z nim kolejne wielkie przygotowania do Wielkanocy. Później jeszcze w sobotę święconka, nazajutrz rano ? zajączek, który zostawia słodycze w koszyku, w ukrytym miejscu, i już rodzina może zasiadać do świątecznego stołu. W ten sposób statystyczna polska rodzina zaczyna święta wielkanocne.

To, że bliscy celebrują ten czas wspólnie, nie oznacza, że święta spędzają w domu. Jedni wielkanocny stół opuszczają na parę godzin i wyjeżdżają w odwiedziny. Inni całe święta, całą rodziną właśnie, świętują poza domem. W święta chcą cieszyć się sobą nawzajem i zrelaksować, a nie siedzieć tylko w kuchni i przy stole. I chociaż nie są u siebie, ale np. w ośrodku wypoczynkowym, to czują się tak, jakby byli we własnym domu.

Można wybrać się na Wielkanoc nad morze albo w góry lub do dużego miasta. Tam jednak trzeba liczyć się o tej porze z tłumami turystów. Warto zatem spędzić Wielkanoc w spokojnej scenerii, w kameralnym miejscu, choć i tak poza domem.

Wielkanoc w hotelu SPA?
Czemu nie!

Wielkanocną ofertę przygotował choćby Hotel Amazonka Conference & SPA w Ciechocinku (ul. Traugutta 5, 87-720 Ciechocinek). Wszystko w ramach pakietu ?Rodzinna Wielkanoc w Ciechocinku?. Dozorowany, bezpłatny parking i darmowe wi-fi to w tym 4-gwiazdkowym obiekcie standard. Kto zdecyduje się na Wielkanoc w ?Amazonce?, ten nie tylko może liczyć na podniosłą, zarazem rodzinną atmosferę. Oferta wielkanocna obejmuje również darmową poradę kosmetyczki, korzystanie ze strefy saun i groty solnej oraz 10-procentowy rabat na zabiegi SPA.

O oprawę iście od święta zadba wykwalifikowany personel Hotelu Amazonka. Goście pojawią się tutaj w Wielki Piątek i spędzą 4 dni (pobyt obejmuje 3 noclegi w pokoju czy apartamencie, wskazanym podczas rezerwacji). Tego dnia hotelowi goście zostaną zaproszeni na powitalną wielkopostną, tradycyjną kolację. Smaczne i zdrowe dania zagwarantuje Radosław Danielak, szef kuchni hotelowej Restauracji Amazonka, oraz jego kucharze i cukiernicy. Zespół przygotuje potrawy na duży i mały apetyt, dla dorosłych i dla dzieci.

W sobotę rano powita ich śniadanie w formie bufetu. Potem na dorosłych i na dzieci czeka moc atrakcji, w tym malowanie pisanek, szykowanie koszyczków dla zająca oraz wspólny wyjazd na święconkę. Przejazd do kościoła będzie ekscytujący nie tylko ze względu na widoki, mijane po drodze, lecz także dlatego, że hotelowi goście pojadą bryczką na święconkę. Po powrocie już będzie przygotowana dla nich obiadokolacja, po której dorośli będą mogli odpocząć przykładowo w tutejszej Strefie Relaksu i SPA, a najmłodsi ? pobawić się. Do dyspozycji tych drugich będzie przecież sala zabaw, basen z piłeczkami, kino, czy dmuchane zjeżdżalnie na hotelowym placu zabaw.

Wielkanoc w hotelu?
Tylko w hotelu Amazonka!

Wielkanocną niedzielę otworzy wykwintne śniadanie, znowu w formie bufetu. Zając, namówiony wcześniej przez obsługę Hotelu Amazonka, zostawi upominki dla najmłodszych. Po kawie, a przed obiadokolacją z muzyką na żywo, będzie okazja zobaczyć zielone tereny, otaczające Hotel Amazonka, odpocząć w przytulnym patio albo przy romantycznej fontannie lub spędzić popołudnie aktywnie, wyruszając na zwiedzanie Ciechocinka. Punktem niemalże obowiązkowym dla turystów są tężnie solankowe, Park Zdrojowy i Warzelnia Soli.

W wielkanocny poniedziałek hotelowi goście zjedzą świąteczne śniadanie. Będą po nim mieli jeszcze czas na relaks, bowiem doba hotelowa, właśnie tak od święta, zostanie tego dnia przedłużona do godz. 13.00.

Rodziny, planujące spędzić Wielkanoc w 4-gwiazdkowym Hotelu Amazonka w Ciechocinku, nie powinny zwlekać. Miejsca szybko się zapełniają m.in. dlatego, że pobyt najmłodszych dzieci jest w znacznie obniżonej cenie. Nie trzeba przecież wychodzić z domu, nawet nie trzeba sięgać po telefon, żeby zarezerwować termin na Wielkanoc. Rezerwacja jest dostępna także online.

Zainteresowała Ciebie ta oferta? Poznaj szczegóły tutaj