Wesele w piątek ? dlaczego akurat tego dnia warto je zorganizować
Wesele w piątek ? dlaczego akurat tego dnia warto je zorganizować

Wesele w piątek

Jak wesele, to już niekoniecznie w sobotę. Coraz częściej młodzi stają na ślubnym kobiercu w piątek. Mają ku temu powody. Przed laty, jeśli narzeczeni decydowali się na zmianę swojego stanu cywilnego na zamężna/żonaty w piątek, ich wybór często był podyktowany koniecznością. Im mniej czasu pozostawało do ślubu i wesela, tym przyszli państwo młodzi mieli mniejsze szanse na rezerwację dnia i wybranej godziny w kościele czy urzędzie stanu cywilnego oraz sali weselnej. W ostatni dzień powszedni, czytaj: piątek, sale weselne były za to mniej oblegane.

Dekoracja weselna - Hotel Amazonka w Ciechocinku

Czasy się zmieniły, przepisy ? tak samo. Co ważne dla katolików: Kościół zmodyfikował przykazania i zniósł zakaz urządzania wesel oraz innych hucznych zabaw w piątek, traktowany jako dzień pokutny. W niektórych lokalach tyle samo wesel, ile w sobotę, jest teraz organizowanych właśnie w piątek. Nie jest to już podyktowane koniecznością, ale korzyściami z tego dnia płynącymi. Wesela, urządzane w piątek, są z reguły tańsze w porównaniu z sobotnimi. Łatwiej jest też zamówić godzinę zawarcia związku małżeńskiego w USC bądź kościele. Parze, szukającej weselnego fotografa, kamerzysty, didżeja czy zespołu, także łatwiej będzie ich znaleźć, jeżeli organizuje ona swoje wesele w piątek. Podobnie, kosmetyczka czy fryzjer, mogą mieć więcej wolnych godzin w piątek niż w sobotę.

Niezapomniane

wesele w Ciechocinku

Gościom wesele w piątek tak samo odpowiada. Jeśli tego dnia jest ślub i wesele, nazajutrz poprawiny, to pozostaje niedziela na odpoczynek po dwudniowych szaleństwach. Dzięki temu ta ?luźna? niedziela pozwala zebrać siły do powrotu do pracy w poniedziałek. Kto planuje urządzić swoje wesele, może wybrać Hotel Amazonka Conference & SPA w Ciechocinku. Na ?dzień dobry? ? jeszcze przed przekroczeniem progu sali weselnej ? pojawiają się plusy. Decydując się na wesele w piątek, można od razu liczyć na rabat w wysokości 10 procent. W Hotelu ?Amazonka? (ul. Traugutta 5, Ciechocinek) można zorganizować wesele małe albo duże, także z noclegiem i poprawinami. Na pary, planujące kameralną uroczystość, oraz ich gości, czekają klimatyzowane sale, które pomieszczą od kilku do 30 osób. Większe wesela odbywają się w salach na maksymalnie 100 gości. Niektórym narzeczonym trudno jest znaleźć salę na wyjątkowo dużą uroczystość. Hotel ?Amazonka? sprosta zadaniu. Dysponuje salą, w której bawić się może nawet 240 osób.

Narzeczeni, chcący mieć swoje wesele w niewielkim mieście, jednocześnie w cichej okolicy, na łonie natury, mogą wybrać właśnie Hotel ?Amazonka?, rezerwując na tę uroczystość chociażby jeden z piątków. To adres w sąsiedztwie Parku Zdrojowego w 10-tysięcznym Ciechocinku. Spacer do tężni zajmie weselnym gościom hotelowym parę minut. Zwolennicy tradycyjnych wesel, jak i tych w wersji nowoczesnej, znajdą w tym hotelu coś dla siebie.

Jedyna taka

sala weselna w Ciechocinku

Kolejne atuty stanowią oryginalnie, z pomysłem, udekorowane sale weselne, przytulne patio, romantyczna fontanna, plener do sesji zdjęciowej, do tego gotowe propozycje menu lub przygotowane zgodnie z życzeniem przyszłych nowożeńców. Profesjonalni kucharze, kelnerzy, barmani i konsultant weselny zadbają o każdy szczegół wesela, organizowanego choćby we wspomniany piątek. Gdy dorośli będą bawili się na weselu, najmłodsi goście też będą się bawili ? w sali zabaw dla nich stworzonej, jeżeli pogoda dopisze, to także na hotelowym placu zabaw.

A po weselu warto odpocząć. Goście mogą spędzić noc w luksusowych pokojach Hotelu ?Amazonka?, natomiast para młoda w apartamencie.

Zapierające dech

dekoracje sali weselnej w Ciechocinku