Na co zwrócić uwagę, wybierając lokal na pierwszą komunię świętą?
Na co zwrócić uwagę, wybierając lokal na pierwszą komunię świętą?

Przyjęcie do Pierwszej Komunii Świętej

Coraz więcej rodzin wyprawia przyjęcie pierwszokomunijne dziecka nie w domu, a w lokalu. To oszczędność czasu, natomiast koszty porównywalne niekiedy do uroczystości organizowanej w mieszkaniu.

Pierwsza komunia święta to jedno z tych wydarzeń, które nie tylko dziewczynka i chłopiec pierwszokomunijni, ale i jego rodzice oraz pozostali krewni mają pamiętać przez całe życie. Każdy lokal, oferujący organizację przyjęcia pierwszokomunijnego ? restauracja, kawiarnia, zajazd czy hotel – zadba o to, aby ta uroczystość była naprawdę wyjątkowa.

Przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej to duże wydarzenie dla rodziny. Warto się do niego dobrze przygotować. 

Wybierając lokal na pierwszą komunię świętą, nie wolno kierować się jedynie jego lokalizacją, standardem usług i tym, co zawiera karta dań. Warto zwrócić uwagę na szczegóły. Właśnie detale mogą decydować o tym, jakie wrażenia będą mieli goście. Chodzi o to, aby po wejściu do kościoła i potem na salę, od razu było widać, że jest to przyjęcie pierwszokomunijne i najważniejszymi osobami są tutaj dziewczynki oraz chłopcy, którzy tego dnia przyjmują pierwszą komunię świętą.

Dekoracje to przysłowiowa kropka nad ?i?.
W świątyni rolę ozdób pełnią nie tylko świeże kwiaty, dywan i wstążki. Dużą popularnością cieszą się choćby biblijne motywy, np. serca styropianowe albo baranki styropianowe z wymalowanymi imionami dzieci. Można pójść krok dalej i te personalizowane ozdoby wstawić w białe doniczki, następnie te doniczki ustawiając jedną przy drugiej. Styropianowe anioły, gołębie, winogrona i hostie także często stanowią dekoracje widoczne podczas mszy, na której dzieci przyjmują pierwszą komunię. Styropianowe kształty są najczęściej białe, lecz mogą być ? na życzenie ? złote.

Pierwsza Komunia Święta w Ciechocinku 

Zgodnie z wolą rodziców, parafii oraz księdza, przygotowującego dzieci do sakramentu pierwszej komunii świętej, dzieci ubrane w alby trzymają świecę, obrazek, różaniec lub książeczkę do nabożeństwa. Dziewczynkom coraz częściej towarzyszą również bukieciki komunijne składające się z białych lub kremowych kwiatów. To pomysł zaczerpnięty z branży ślubnej. W przypadku pierwszej komunii jednak bukieciki są skromne, bo takimi być powinny.

pierwsza komunia święta ciechocinek

Po nabożeństwie goście udają się do lokalu. W restauracji czy hotelu, w którym uroczystość zostanie wyprawiona, także nie może zabraknąć ozdób pierwszokomunijnych. Krzesło dziecka powinno wyróżniać się spośród pozostałych krzeseł. Na przyjęciach pierwszokomunijnych w hotelu Amazonka w Ciechocinku wszystkie krzesła mają dedykowane śnieżnobiałe pokrowce komunijne. Dziecko, które usiądzie na tak ozdobionym, wyróżniającym się krześle, poczuje się wyjątkowo. Na stole natomiast liczy się nie tylko to, co zaserwowano na półmiskach, ale i to, jak stół się prezentuje.

komunia święta CiechocinekZamiast tradycyjnych łączonych obrusów, na stole może pojawić się organza z nadrukowanym wzorem (najczęściej w kolorze złota) z motywem komunijnym. Plusem jest to, że nie widać złączeń, jak w przypadku obrusów czy bieżników. To dlatego, że organza jest przeciągnięta przez całą długość stołu.

Serwetki na stołach w hotelu Amazonka zawsze dopasowane są kolorystycznie do odcienia zastawy. Podczas przyjęcia pierwszokomunijnego od dziesiątek lat dominuje biel, zastawy dotyczy to samo. Ozdoby stołu także mają znaczenie. Na stole pierwszokomunijnym znowu mogą pojawić się dekoracje wykonane ze styropianu, te z imieniem dziecka, które akurat ma przyjęcie. To m.in. styropianowe gołąbki, aniołki lub baranki.

Dużą atrakcją na przyjęciach z okazji pierwszej komunii w hotelu Amazonka w hotelu Amazonka w Ciechocinku są dmuchane zjeżdżalnie oraz fotobudka.

 

Jeżeli chcesz, aby uroczystość z okazji przyjęcia przez Twoje dziecko sakramentu Pierwszej Komunii Świętej wyglądała właśnie tak to poznaj naszą ofertę (kliknij tutaj)