Kamery online
Kamery online

Ciechocinek kamery online

Wiemy, że wiele osób kocha Ciechocinek. Jednak bardzo często te osoby nie mieszkają stale na terenie Ciechocinka. Aby przybliżyć naszych drogich turystów, kuracjuszy oraz osoby, które nie mogą przyjechać do Ciechocinka wykorzystaliśmy nowe technologie i wykorzystując kamery online przekazujemy oraz z Ciechocinka na żywo. Pozwala to na obrazu live z takich atrakcji jak fontanna “Grzybek”, tężnie solankowe, Partery Hellwiga. Zobacz jak aktualnie wygląda Ciechocinek. Przekonaj się jak malowniczy i urokliwy jest Ciechocinek. To wszystko za pośrednictwem kamer online, które pozwalają na bezpośredni przekaz obrazu z Ciechocinka.

Fontanna Grzybek kamera na żywo

Fontanna Grzybek to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Ciechocinka. Zobacz jak wygląda na żywo za pośrednictwem kamery online transmitującej obraz live. Więcej na jej temat jej historii przeczytasz w artykule na naszej stronie pt. “Fontanna Grzybek w Ciechocinku“. Jest elementem ciągu wykorzystywanego do produkcji soli. Jest zakończeniem głębokiego na 415 metrów źródła, z którego solanka jest kierowana na pobliskie tężnie. Fontannę ?Grzybek? traktuje się ponadto jako naturalne inhalatorium, a chyba każdemu wiadomo, że inhalacje to dobrodziejstwo dla naszych dróg oddechowych.

Tężnie solankowe kamera na żywo

Największa w Europie tego typu budowla drewniana. Najpopularniejsza atrakcja Ciechocinka i jego niezaprzeczalny symbol. Dzięki tworzącemu się wokół tężni obfitującemu w jod mikroklimatowi są one celem wielu szukających zdrowia turystów. W 2017 r. zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami (Tężniowym i Zdrojowym) został wpisany na listę Pomników Historii. Więcej na temat cen biletów, godzin otwarcia oraz historii tej jedynej w soim rodzaju atrakcji turystycznej w artykule na naszej stronie pt. “Tężnie solankowe w Ciechocinku“. Poznaj najciekawsze informacje na temat tego jako powstały te monumentalne budowle.

Partery Hellwinga kamera na żywo

Krótko przed wybuchem II wojny światowej do Ciechocinka przyjechał Zygmunt Hellwig, znany w Polsce architekt-ogrodnik. Mówiono o nim, że jest autorem żywych, zielonych dzieł sztuki. Takie też miał za zadanie stworzyć w Ciechocinku. To on był pomysłodawcą zagospodarowania terenów spacerowych, ciągnących się wzdłuż ul. Nieszawskiej w Ciechocinku. Więcej na temat dzieła tego wyjątkowego architekta terenów zielonych znajdziesz tutaj “Partery Hellwiga w Ciechocinku“. Zobacz jak wygląda na żywo za pośrednictwem naszej kamery online ukazującej piękno fontanny na Parterach Hellwiga.

Skwer Excentryków kamera na żywo

Przy skwerze exscentryków w otoczeniu kina ?Zdrój? i Teatru Letniego w Ciechocinku pojawiły się nowe, atrakcyjnie wyglądające iluminacje świetlne połączone z dającymi w upalne dni kurtynami wodnymi. Nazwa nawiązuje do powieści Włodzimierza Kowalewskiego ?Ekscentrycy? i nakręconego na jej podstawie filmu w reżyserii Jana Majewskiego.

Film ?Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy? powstał w 2015 r. i w tym samym roku otrzymał Srebrne Lwy 40.Festiwalu Filmowego w Gdyni, a w następnym roku aż 7 nominacji do Orłów.

Wodny Plac Zabaw kamera na żywo

U podnóża ciechocińskich tężni oddano do użytku jeden z największych wodnych placów zabaw dla dzieci. Plac od chwili otwarcia stał się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie dzieci mogą z niego korzystać bezpłatnie. Atrakcja czynna jest codziennie! Wodny plac zabaw powstał na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. Poznaj Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku.