Ciechocinek dla dzieci oferuje wiele atrakcji - poznaj wszystkie
Ciechocinek dla dzieci oferuje wiele atrakcji - poznaj wszystkie

Atrakcje dla dzieci w Ciechocinku

Jeden z najnowszych, i najnowocześniejszych, wodnych placów zabaw znajduje się w Kujawsko-Pomorskiem. To Wodny Plac Zabaw dla dzieci w Ciechocinku (ul. Staszica 6). Wstęp jest tutaj bezpłatny, a frajda najmłodszych – bezcenna. Dorosłym turystom Ciechocinek kojarzy się z miastem pełnym zieleni, z tężniami, uzdrowiskami, fontannami i dywanami kwiatowymi. Ciechocinek dla dzieci to natomiast przede wszystkim Wodny Plac Zabaw, trzeci spośród największych takich w Polsce. To obiekt niczym aquapark. Został oddany do użytku latem 2018 roku i od tamtej pory cieszy się coraz większą popularnością.
Wodny Plac Zabaw zlokalizowany jest blisko tężni, w sąsiedztwie parku linowego oraz kortów tenisowych.

W sezonie letnim, właśnie w tym miejscu, na 700 metrach kwadratowych, życiem tętni Ciechocinek dla dzieci. W kompleksie znajdują się 2 odkryte baseny, do tego ? kilkumetrowy zamek z fontannami, zjeżdżalnie, ślimaki, drabinki. Do dyspozycji są przebieralnie. Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku, chociaż jeden z największych i najmłodszych tego rodzaju obiektów w kraju, ma być wkrótce rozbudowany. Powstanie wówczas 110-metrowa ?Anakonda?, czyli wielgachna zjeżdżalnia. Przybędzie zespół czterech zjeżdżalni, w tym jedna będzie czterotorowa, pontonowa. Gdy dzieci korzystają z atrakcji w wodnym placu pełnym zabaw, ich rodzice i opiekunowie mogą obserwować poczynania małolatów, siedząc na pobliskich ławkach albo relaksując się na leżakach.

Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku w sezonie letnim, gdy pogoda dopisuje, jest czynny 7 dni w tygodniu, w godz. 10-18. Wstęp jest bezpłatny. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat, mogą korzystać z tego placu jedynie pod opieką dorosłych. Ciechocinek dla dzieci to jednak nie tylko Wodny Plac Zabaw. To także parki ciechocińskie, w jednym z nich funkcjonuje plac zabaw dla najmłodszych. Zapraszają także uzdrowiska, do których z całej Polski zjeżdżają także dzieci, mające różne problemy zdrowotne. W miejscowych sanatoriach odzyskują sprawność, formę i witalność. Miasto warto bowiem zwiedzić także ze względu na jego walory zdrowotne. Tutaj można naprawdę oddychać pełną piersią. To za sprawą tężni powietrze w Ciechocinku pachnie morzem. Tężnie bowiem działają jak gigantyczny filtr powietrza.

Chodzi również o lokalne zabytki. Na mapie małego turysty, który pokaże się w Ciechocinku, powinny znaleźć się m.in. punkty: Fontanna Jaś i Małgosia, Fontanna Żaba, tężnie solankowe czy Partery Hellwiga. Nieco starszym dzieciom na pewno przypadną do gustu: Warzelnia Soli, Muszla Koncertowa lub Cerkiew Św. Michała Archanioła.

Zabytków i ciekawych miejsc w Ciechocinku jest tyle, że jeden dzień jest za krótki, aby wszystkie na spokojnie obejrzeć i skorzystać ze wszystkich atrakcji. To dlatego warto zatrzymać się w mieście przynajmniej na jedną noc, a jeśli wizyta ma potrwać tylko parę godzin, to dobrze jest zjeść coś smacznego w przerwie zwiedzania.

Wtedy wybór często pada na Hotel Amazonka Conference & SPA. Znajduje się on w samym sercu miasta, a jednocześnie w otoczeniu zieleni. Niezmotoryzowani dotrą do Hotelu Amazonka piechotą, zaś ci, którzy przyjechali samochodem, będą mieli do dyspozycji przestronny, bezpłatny parking. Hotel Amazonka, jak przystało na Ciechocinek dla dzieci, dba i o dorosłych, i o niepełnoletnich gości. Tutaj dla dzieci również czeka duży bezpieczny plac zabaw, a często również dmuchane zjeżdżalnie Dla tych drugich tutejsza hotelowa Restauracja Amazonka przygotowuje m.in. specjalne, smaczne i zdrowe dania. Obsługa 4-gwiazdkowego hotelu serwuje je tak atrakcyjnie, że nawet przysłowiowy niejadek zje obiadek. Dzieci mogą na miejscu w budynku skorzystać z sali zabaw łącznie z basenem z piłeczkami i mnóstwem zabawek i gier. Dorośli mogą odpocząć chociażby w hotelowym SPA.

Kto zdecyduje się natomiast na przynajmniej 2-dniowy pobyt w Ciechocinku, może zarezerwować nocleg w Hotelu Amazonka. Obiekt jak najbardziej podejmuje rodziny z małymi i większymi dziećmi. Profesjonalna obsługa robi wrażenie, podobnie, jak przystępne ceny. Warto jednak z wyprzedzeniem zarezerwować nocleg w ?Amazonce?, gdyż miejsca szybko się zapełniają.