Bon turystyczny 1000 plus
Bon turystyczny 1000 plus

Bon turystyczny 1000 plus

fakty i mity


Jak otrzymać bon turystyczny 1000+?

Bon przeznaczony jest dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy chcieliby najbliższe wakacje spędzić w kraju. Tym samym pomagając całej branży turystycznej podnieść się po okresie izolacji i restrykcjach wymuszonych epidemią koronawirusa (COVID-19). Według wstępnych zapowiedzi Minister Rozwoju, Jadwigi Emilewicz – bon otrzymają pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, których zarobki nie przekraczają średniej krajowej. W praktyce oznacza to, że na bon mogą liczyć osoby zarabiające poniżej 3700 na rękę (5200 zł brutto). Oznacza to, że samozatrudnieni lub pracujący w ramach umów o dzieło lub zleceń nie mają szansy na otrzymanie bonu turystycznego 1000 plus od rządu.

Bon turystyczny 1000 plus

Wymogi niezbędne, aby  otrzymać bon turystyczny 1000 plus?

 • Obywatelstwo Polskie
 • Zatrudnienie na umowę o pracę
 • Zarobki poniżej średniej krajowej – 5200 brutto
 • Pracodawca chce przystąpić do programu bonu 1000 plus

Jakie są zasady korzystania z bonu turystycznego 1000 plus?

Wstępne doniesienia głoszą, że bon 1000+ będzie miał formę karty lub aplikacji. Jak będzie dokładnie – dopiero się przekonamy. Najprawdopodobniej nie będzie można zamienić bonu na gotówkę, ale będzie można go odstąpić komuś z rodziny.

Co wiadomo na temat bonu turystycznego 1000+?

 • Wartość bonu będzie wynosić 1000 zł
 • Bon będzie można wykorzystać na usługi turystyczne na terenie Polski
 • Usługi turystyczne są rozumiane jako bazy noclegowe oraz atrakcje turystyczne na terenie Polski
 • Bon ma być ważny dwa lata
 • Bon będzie można przekazać osobie z rodziny, ale nie będzie podlegał odsprzedaży
 • Bon turystyczny 1000 plus  będzie przyznawany przez Pracodawcę – na podobnych zasadach co np. bony świąteczne
 • Bon zostanie sfinansowany z budżetu Państwa w 90%, natomiast 10% to wkład finansowy Pracodawcy.
 • Wiceminister Rozwoju wskazał, że Pracodawca nie będzie miał obowiązku przystąpienia do programu. W sytuacji, w której Pracodawca nie będzie chciał wypłacić 10% z Funduszu Świadczeń Socjalnych (lub premii lub innych form gratyfikacji dodatkowej) na ten cel – jego pracownicy nie będą mogli skorzystać z takiej formy wsparcia ich wypoczynku.

Kiedy dostaniemy bon turystyczny 1000 plus?

W chwili obecnej trwają prace nad ustawą. Dopiero po wejściu w życie projektu zostaną uruchomione pierwsze bony. Ministerstwo zapewnia, że ich celem jest jak najszybsze zakończenie procesów legislacyjnych, tak aby projekt mógł wejść w życie w do połowy roku. Czy tak będzie – czas pokaże.

Rządowy bon turystyczny 1000 plus –  ile to będzie kosztować?

Każdy bon będzie składać się z wkładu finansowego rządu oraz wkładu pracodawcy. W tym roku 900 zł z 1000zł zapłaci Państwo, a 100zł Pracodawca. Według zapowiedzi Minister Rozwoju projekt obejmie ponad 7mln Polaków, a działania mają być kontynuowane w kolejnych latach. Proporcje związane z finansowaniem projektu mogą ulegać zmianie, co również podkreśliła Minister Emilewicz.

Informacje zostały zebrane na podstawie doniesień prasowych oraz oświadczeń dostępnych na stronie Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju. 

Na co mogę wydać

bon turystyczny 1000 plus?

Zobacz nasze propozycje na co warto zrealizować bon turystyczny 1000+. Oferty przedstawiają różne pakiety dostępne w hotelu Amazonka Conference & Spa w Ciechocinku. Przekonaj się jak wiele możesz otrzymać płacąc bonem turystycznym 1000 plus!

Co warto zobaczyć za

bon turystyczny 1000 plus?

Przekonaj się jak malowniczy i urokliwy jest Ciechocinek. Zobacz ile wyjątkowych atrakcji warto zobaczyć odwiedzając to jedyne w swoim rodzaju uzdrowisko w Europie.

Chcesz zrealizować

bon turystyczny 1000 plus?

Skontaktuj się z nami w celu rezerwacji i potwierdzenia przyjęcia płatności z wykorzystaniem bonu turystycznego 1000+. Z miłą chęcią Państwa ugościmy w naszym hotelu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.

Recepcja Hotelu Amazonka Conference & SPA

tel. 54 230 01 00 lub 604 67 89 58
mail. recepcja@hotelamazonka.pl

Nocleg za bon turystyczny 1000 plus