Łaźnia parowa

Łaźnia parowa w Ciechocinku

ul. Traugutta 5, 87-720 Ciechocinek

wyjątkowy relaks w mokrej saunie w strefie SPA hotelu Amazonka Conference & SPA

Zarezerwuj łaźnię parową w hotelowej recepcji, również na wyłączność!
Sprawdź dostępność pod numerem telefonu 54 230 01 00

Łaźnia parowa zwana również łaźnią rzymską jest idealnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu w niezwykle przyjemny sposób. Jest to tradycyjny sposób na usuwanie toksyn z organizmu.

Jak działa łaźnia parowa?

W zależności od oczekiwań Gości hotelu Amazonka Conference & SPA temperatura w saunie parowej może osiągać wartość od 45 do nawet 100 stopni Celsjusza. Do kabiny podłączony jest specjalny piec z generatorem pary wodnej. Łaźnia parowa wyróżnia się tym, że wilgotność powietrza utrzymuje się na poziomie ok. 60%.

Zalety łaźni parowej

Wysoka wilgotność powietrza oraz wysoka temperatura w saunie, która następnie jest zastąpiona chłodnym prysznicem powoduje, że zwiększamy odporność naszego organizmu. Dlatego na pytanie co daje sauna parowa, można odpowiedzieć, że zdecydowanie mniejsze ryzyko zachorowania na przeziębienie lub grypę.

Jak korzystać z łaźni parowej?

Pojawiające się wątpliwości, jak korzystać z sauny parowej, by wynieść jak najwięcej korzyści, spotykają się czasem z nieco odmiennymi odpowiedziami. Chcąc wiedzieć, co daje korzystanie z sauny, na pewno powinniśmy być odpowiednio przygotowani. Wtedy zalety korzystania z łaźni parowej, będą jeszcze bardziej odczuwalne. Przed sesją, nie należy spożywać alkoholu, a także zbyt sytych posiłków. Właściwe zatroszczenie się o własną higienę, przyczyni się do tego, że nie rozwiną się w najczulszych punktach bakterie i grzyby. Wilgotność powietrza w saunie parowej jest wyjątkowo wysoka, przez co zostaje zwiększony proces pocenia się. Dlatego przed wejściem do kabiny zadbajmy jeszcze o uzupełnienie płynów.

Chcesz skorzystać z łaźni parowej nieodpłatnie?

Wybierz jeden z pakietów pobytowych, a wstęp do sauny rzymskiej będziesz miała / miał w cenie pakietu!