Wesele odwołane przez koronawirus? Dementujemy internetowe plotki
Wesele odwołane przez koronawirus? Dementujemy internetowe plotki

Odwołane wesele przez koronawirusa?

Wcale nie musi to się tak skończyć1

W dobie wszechobecnego zagrożenia wirusem COVID 19 wiele osób organizujących wesele w najbliższych miesiącach pisze na forach, grupach na Facebooku na temat obaw w kwestii organizacji tego najważniejszego dnia w życiu. Wiele informacji publikowanych w sieci jest nieprawdziwych!

Śluby i wesela, to uroczystości, które w jednym miejscu gromadzą wiele osób. Bywa, że rodzina pojawiająca się na uroczystości nie pochodzi tylko z najbliższej okolicy, ale nie rzadko z całego Świata (wiele takich wesel miało już miejsce w hotelu Amazonka Conference & Spa w Ciechocinku). Jest to sytuacja, która potencjalnie może sprzyjać zarażeniu koronawirusem. Na chwilę obecną w kraju w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, na terenie Polski obowiązuje od odwołania zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. To jednak dotyczy wyłącznie ślubów!

Czy zakaz zgromadzeń obejmuje wesela?

Zakaz obejmuje śluby, wesela oraz zgromadzenia religijne. Krótko mówiąc wszystkie uroczystości, które gromadzą powyżej 50 osób (których tożsamości nie znamy). Nie ma problemu o organizacją wesel, gdzie mamy imienną liczbę uczestników. Zakaz zgromadzeń pow. 50 osób dotyczy bowiem tylko zgromadzeń z art. 3 ustawy o zgromadzeniach, czyli dostępnych dla nieokreślonych imiennie osób.

Ślub w kwietniu lub maju? Czy warto odwołać?

Odwołanie ślubu jest decyzją niełatwą. To zwieńczenie co najmniej wielomiesięcznych przygotowań, dlatego na spokojnie usiądźcie i przemyślcie dokładny plan działania. Nie trzeba działać spontanicznie i od razu odwoływać ślubu i wesela. Można pomyśleć o przeniesieniu tego dnia na inny (bezpieczny) termin. Załatwcie, w miarę możliwości telefonicznie, wszystkie formalności związane z odwołaniem lub przeniesieniem tej wyjątkowej uroczystości. Z pewnością znajdziecie alternatywny termin i wszytko się uda, a zdrowie jest wartością najważniejszą!

Jeżeli w tej sytuacji czujecie się zagubieni i kompletnie nie wiecie, co robić i od czego zacząć, to najlepszym pomysłem może się okazać kontakt lub spotkanie z naszym hotelowym doradcą weselnym, który pomoże Państwu przejść przez ten trudny okres.

Z chęcią pomożemy Państwu (nieodpłatnie) również, gdy nie organizują Państwo ślubu / wesela w naszym obiekcie. Czujemy się w obowiązku pomóc wszystkim, którzy czują się zagubieni w gąszczu przepisów (szczególnie w tak trudnym dla nas wszystkim czasie – zagrożenia koronoawirusem).  Wspólnie zadbamy, aby Wasz wymarzony dzień był tak wyjątkowy jak sobie tego życzycie!

Właściciele sali weselnej odwołali Wasze wesele?

Skontaktuj się z nami pomożemy (nieodpłatnie) przebrnąć przez wszelkie formalności związane z przełożeniem terminu wesela lub związane ze zmianą lokalu na inny w Waszym wymarzonym terminie.

Doradcy weselni
Hotelu Amazonka Conference & SPA
tel. 54 230 01 20 lub 723 683 632

Tym artykułem chcemy odpowiedzieć na wiele pojawiających się w internecie pytań typu:

Jak przełożyć ślub i wesele?

Jak przełożyć ślub i wesele na inny termin?

Czy odwołać ślub z powodu koronawirusa?

Nasze wesele zostało odwołane przez koronawirusa?

Zakaz ślubów w Polsce?

Odwołanie ślubu przez koronawirusa?

Odwołanie wesele z powodu koronawirusa?

Nie będzie wesela przez koronawirusa?

Spotkajmy się i omówmy Wasze wesele

Wiemy, że przed tym ważnym w życiu dniem macie pełno pytań. Chętnie pomożemy Wam przejść przez wszystkie zagadnienia związane z organizacją wesela w dobie koronawirusa. Zadzwońcie lub napiszcie bezpośrednio do naszych konsultantów weselnych w celu umówienia spotkania. Są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu (po uprzednim ustaleniu terminu).

Doradcy weselni
Hotelu Amazonka Conference & SPA

tel. 54 230 01 20 lub 723 683 632
mail. weselemarzen@hotelamazonka.pl

koronawirus - Wesele odwołane przez koronawirus? Dementujemy internetowe plotki