Wakacje w Polsce z atrakcjami

Wiele osób z uwagi na sytuację panująca na świecie szuka wakacji w kraju. Jednak wakacje zagraniczne to często wiele atrakcji dodatkowych z których często nie chcemy rezygnować. Stąd poznajcie naszą propozycję na wakacje w Polsce z atrakcjami.
Jednak z uwagi na sytuację w kraju i panujące obostrzenia wiele osób woli się izolować zachowując bezpieczeństwo higieniczne. Stąd doskonałym kierunkiem na wyprawę może być Ciechocinek, który za sprawą unikalnych na skalę światową tężni solankowych jest jednym z najbardziej charakterystycznych uzdrowisk w Europie. Za sprawą sporej ilości terenów zielonych, parków oraz lasów pozwala na poznawanie uroków miasta z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych.
To tutaj obejrzysz takie atrakcje jak warzelnia soli, fontanna Grzybek oraz wspomniane tężnie solankowe.
Ciechocinek jest doskonałą bazą wypadową za sprawą swojego dogodnego położenia przy autostradzie A1 jest zaledwie kilka minut jazdy od Torunia. To miasto znane z listy Unesco jest chętnie odwiedzane przez turystów za sprawą pomnika Kopernika, żywego muzeum piernika oraz lubianego przez dzieci Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. To sprawia, że wakacje w Polsce z atrakcjami to bardzo realna możliwość poznania historii, kultury oraz atrakcji turystycznych województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wakacje w Polsce blisko natury
Ciechocinek za sprawą swojego położenia nad Wisłą jest w części rezerwatem przyrody. Teren rezerwatu pokrywa roślinność słonolubna, rozmieszczona strefowo w zależności od nasycenia gleby solą, która trafia tu dwiema drogami: poprzez podsiąkanie solanki i poprzez osiadanie rozpylonych w powietrzu wokół tężni drobnych kryształków. W rezerwacie i pod tężniami stwierdzono występowanie 10 gatunków roślin słonolubnych. Należą do nich m.in.: soliród zielny, aster solny, świbka morska, sit Gerarda, sit żabi, solanka kolczysta, muchotrzew solniskowy, komonica skrzydlatostrąkowa.
Poznaj wyjątkowe tereny nadwiślańskie na długie spacery.
W okolicy Ciechocinka Wisła zadziwia wysepkami, które utworzyły się w ciągu wieków. To kępy: Kozia, Zielona i Dzikowska. Ta ostatnia obecnie znajduje się w granicach miasta. W ciągu wieków zmieniała swój kształt. Wzmiankowana jest od średniowiecza, zaznaczana była na wielu mapach okolic dawnego grodu Słońsk. Oddalona nieco od centrum Ciechocinka kępa była celem spacerów mieszkańców i kuracjuszy, którzy byli przekonani, że za wałem zobaczą w tym miejscu płynącą rzekę. Owszem, była tam woda, ale był to kanał, nazywany przez miejscowych Łachą. Dopiero po zbudowaniu drogi na grobli wyprawa na wschód była możliwa. Można było dojść do głównego nurtu Wisły i podziwiać ją z wysokiego brzegu. Na kępie odbywały się kilka lat temu koncerty, startował z niej mały samolot, którym można było odbyć wycieczki podniebne. Obecnie to własność prywatna.
Niewątpliwie Kępa Dzikowska to tajemnicza część Ciechocinka, najrzadziej odwiedzana, nawet przez mieszkańców to pozwoli na relaks z dala od innych turystów.