Organizacja konferencji, a odliczenie VAT
Organizacja konferencji, a odliczenie VAT

Organizacja konferencji, a odliczenie VAT

Organizacja konferencji, biznesowego eventu czy spotkania to spore wyzwanie, ale również dla księgowych. Kiedy i kto może odliczyć podatek VAT od zorganizowanej konferencji? Na te i inne pytania odpowiadamy w owym artykule.


organizacja konferencji, a stawka VAT

Usługa konferencyjna a odliczenie VAT


Organizacja konferencji, szkolenia czy innego spotkania biznesowego to nie tylko wynajem sali konferencyjnej. Bardzo często to także miejsca noclegowe, wyżywienie, obsługę sprzętów multimedialnych oraz nierzadko atrakcje dodatkowe, które sprzyjają chociażby integracji gości biznesowych. I właśnie to wszystko kryje się pod hasłem “usługa konferencyjna”.

Organizacja konferencji wiąże się z koniecznością zakupu wielu różnych usług i produktów, takich jak wynajem sali konferencyjnej, catering, zakwaterowanie uczestników, transport, opracowanie materiałów promocyjnych. Wszystkie te elementy mogą być objęte odliczeniem podatku VAT, pod warunkiem spełnienia odpowiednich wymogów. Aby móc skorzystać z tej ulgi, organizator konferencji musi posiadać status podatnika VAT czynnego, a także uzyskać potwierdzenie, że wydarzenie ma charakter konferencyjny i jest związane z działalnością gospodarczą organizatora. Ponadto, wszystkie zakupione usługi i produkty muszą być związane z przeprowadzeniem konferencji i służyć jej celom.

Jeśli organizujesz konferencję lub bierzesz udział w niej, możesz odliczyć VAT, jeśli jest to związane z Twoją działalnością. Oznacza to, że jeśli otrzymasz fakturę za poniesione koszty, możesz odliczyć podatek VAT. Ważne jest, aby pamiętać, że ta zasada dotyczy również wydarzeń biznesowych organizowanych w sieci, takich jak konferencje online. Podobne zasady formalne dotyczące odliczenia VAT obowiązują również w tym przypadku. Mamy nadzieję, że owy artykuł wystarczająco konkretnie odpowiedział na wiele pytań, m.in. organizacja konferencji – jaki vat? Choć temat ten na pierwszy rzut oka wydaje się być skomplikowany, to jednak nie ma w nim aż tak ogromnych niejasności. Warto jednak w celu podsumowania podkreślić, że usługa konferencyjna jest kompleksowym podejściem do organizacji eventów – obejmują ona wszystko to, co związane jest z realizacją przedsięwzięć (od usług gastronomicznych, przez wynajem sali i miejsc noclegowych, aż po obsługę techniczną). Kolejnym faktem, który należy zapamiętać, jest to, że usługa konferencyjna opodatkowana jest stawką VAT wynoszącą 23%.


Konferencja z noclegiem?
Poznaj nasze komfortowe pokoje

Hotel konferencyjny w Ciechocinku

Hotel Amazonka Conference & Spa to nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel, usytuowany w cichym zakątku jednego z najstarszych polskich uzdrowisk ? Ciechocinku. Hotel w 2015 roku przeszedł gruntowny remont i modernizację, dzięki czemu możemy pochwalić się nowoczesnymi, przestronnymi wnętrzami. Amazonka Conference & Spa dysponuje około 130 miejscami noclegowymi w 37 pokojach, 2 apartamentach oraz 10 domkach wolnostojących. W Hotelu znajduje się 6 nowoczesnych sal o łącznej powierzchni konferencyjnej liczącej około 700 m2.

Nasza doświadczona kadra czuwa nad prawidłową realizacją świadczonych usług, dokładając wszelkich starań, aby każde wydarzenie pozostawiło po sobie niezapomniany ślad w Państwa pamięci. Służymy pomocą i zachęcamy do współpracy przy okazji organizacji konferencji, szkoleń, bankietów, imprez integracyjnych i innych wydarzeń. Hotel Amazonka Conference & Spa położony jest przy autostradzie A1, 25 km od Torunia, co sprawia, że lokalizacja jest jednym z największych atutów tego miejsca.

Twoja konferencja w Ciechocinku?

Poznaj nasze centrum konferencyjne
Poznaj opinie naszych Gości:

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami

Specjalizujemy się w organizacji nietypowych konferencji. Uwielbiamy wyzwania. Cieszymy się, gdy możemy zrobić coś nieszablonowego. Takie właśnie też jest nasze podejście do obsługi naszych Klientów – nieszablonowe! Wiemy, że przy organizacji konferencji / eventu na barkach Państwa jako organizatorów spoczywa wiele obowiązków. Chętnie wyręczmy Państwa w wielu z nich tak samo chętnie doradzimy i podpowiemy ciekawe rozwiązania warte wykorzystania w Państwa szkoleniu, konferencji, spotkaniu firmowym. Umiemy znaleźć wyśmienite atrakcje przy dużym jak i przy małym budżecie. Chętnie o wszystkim Państwu odpowiemy! Nasi doradcy chętnie opowiedzą o wszystkim przez telefon, mailowo lub na spotkaniu w naszym hotelu Są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu (po uprzednim ustaleniu terminu).

Doradcy Hotelu Amazonka Conference & SPA

tel. 54 230 01 81

tel. 723 683 632

Jak dojechać?


Należy postępować zgodnie ze wskazówkami dojazdu do Hotelu Amazonka Conference & SPA w Ciechocinku (ul. Traugutta 5, Ciechocinek)

24 km

Toruń

180 km

Warszawa