Koronawirus. Gdzie na wakacje z dala od ognisk koronawirusa?
Koronawirus. Gdzie na wakacje z dala od ognisk koronawirusa?

Wakacje w Polsce

Koronawirus zmienia wakacyjne plany Polaków

koronawirus w Polsce (COVID-19)
Polacy zmieniają swoje plany urlopowe przez szalejący na świecie koronawirus. Wiele osób szuka dobrze wyposażonych obiektów z dala od dużych aglomeracji. Coraz częściej poszukują miejscowości rzadziej wybieranych przez turystów zagranicznych, aby minimalizować zagrożenie związane z zarażeniem wirusem COVID-19, popularnie nazywanym koronawirusem.

Koronawirus w Polsce?

Gdzie bezpiecznie wyjechać na wakacje w Polsce?

Bezpiecznym miejscem może okazać się doskonale wyposażony hotel Amazonka Conference & Spa w Ciechocinku. Położony na skraju Parku Zdrojowego i zaledwie kilkaset metrów od tężni solankowych, które za sprawą swoich właściwości stwarzają mikroklimat podobny do tego nad Morzem Śródziemnym.

Obiekt jest wyposażony w urządzenia do dezynfekcji, stosuje bardzo restrykcyjne normy higieniczne oraz przestrzega w pełni  zaleceń WHO (ang. World Health Organization, Światowa Organizacja Zdrowia).

Na terenie hotelu jest doskonała restauracja, która bazuje wyłącznie na lokalnych specjałach. To daje gwarancję, że jedzenie jest bezpieczne i smaczne. Na terenie hotelu znajdują się dozowniki do dezynfekcji rąk spełniające najbardziej restrykcyjne normy higieniczne – identyczne stosowane są na blokach operacyjnych w szpitalach. Dla wszystkich gości obiekt dysponuje maskami higienicznymi (dostępnymi na życzenie Gości w hotelowej recepcji).

Obiekt jest położony z dala od centrum, a jednocześnie blisko terenów zielonych, parków oraz słynnych ciechocińskich tężni. To pozwala cieszyć się wymarzonym urlopem z dala od koronawirusa.

Mapa ognisk koronawirusa

Zobacz jak bezpieczny jest Ciechocinek!

Zobacz na interaktywnej mapie jak daleko położony jest Ciechocinek od ognisk koronawirusa (COVID-19). Aktualna mapa jest dostępna tutaj

Zobacz jak wygląda hotel, który jest przygotowany na wypadek wystąpienia koronawirusa w Polsce. Na terenie hotelu Amazonka Conference & Spa w Ciechocinku dostępne są: sauna, grota solna, bilard, piłkarzyki, ping-pong, plac zabaw, sala zabaw, dmuchane zjeżdżalnie.


Jak odwołać zagraniczne wakacje przez koronawirusa?

Masz wykupione wakacje zagranicą, a chcesz je odwołać i przyjechać do Ciechocinka?

Istnieje furtka jak zrezygnować z zaplanowanych zagranicznych wakacji z powodu koronawirusa. Coraz więcej klientów zastanawia się nad możliwością anulacji lub zmiany wcześniej wykupionej wycieczki. Odnotowano już przypadki rezygnacji z wyjazdu do Włoch, a niektórzy klienci odraczają w czasie wyjazd do Turcji czy Grecji. Turyści zgłaszają się do biur podróży z pytaniami dotyczącymi możliwości bez kosztowej anulacji, przesunięcia terminu wylot. Pytają też, jak wyglądają badania na lotnisku, jak wygląda kwarantanna i czy w przypadku kwarantanny zostaną zwrócone koszty noclegu.

Według Art. 47 ustawy o imprezach turystycznych istnieje możliwość rezygnacji wycieczki w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności w miejscu docelowym lub jego sąsiedztwie. Jednak na chwilę obecną nie ma oficjalnego stanowiska polskiego rządu o zakazie wyjazdu do krajów, w których wystąpiły przypadki zachorowania koronawirusem, ani orzecznictwa sądowego w tym zakresie, a w krajach tych nie została ogłoszona epidemia i nie zostały zamknięte granice, biura podróży indywidualnie rozpatrują każde zapytanie o rezygnację z wyjazdu. Jednak bardzo często zgadzają się na odstąpienie od umowy.

Zadzwoń i zarezerwuj swoje bezpieczne wakacje z dala od koronawirusa (COVID-19).
Szczegóły związane z ofertą oraz bezpieczeństwem na terenie obiektu dostępne pod numerem telefonu
723 683 632