Jak wykorzystać bon turystyczny w hotelu?
Jak wykorzystać bon turystyczny w hotelu?

Jak wykorzystać bon turystyczny w hotelu?

Każda pora roku jest dobra, by wybrać się na rodzinny urlop i naładować porządnie baterie. Jeśli planujesz wyjazd z dziećmi, koniecznie sprawdź, czy przysługuje Ci bon turystyczny. Możesz opłacić nim pobyt w hotelu w Ciechocinku, ale nie tylko. Dowiedz się, jak zorganizować wczasy z całą rodziną w Mieście Zdrowia i Festiwali i jak wykorzystać bon turystyczny.

Przekonaj się dlaczego warto wykorzystać go właśnie w czterogwiazdkowym hotelu Amazonka Conference & SPA w Ciechocinku.

bon turystyczny 500+

Co to jest bon turystyczny?

Bon turystyczny jest rządową formą pomocy, której celem jest umożliwienie wypoczynku obywatelom polskim na terenie kraju, a także wsparcie przedsiębiorstw z branży turystycznej w związku z pandemią COVID-19.

Bon turystyczny jest przyznawany jednorazowo na każde dziecko poniżej 18. roku życia w kwocie 500 złotych lub 1000 złotych dla dzieci niepełnosprawnych.

Bon turystyczny ma formę elektronicznego 16-cyfrowego kodu, przy pomocy którego reguluje się płatności za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w obiektach, które przystąpiły do programu realizowanego przez rząd. Co ważne: nie jest możliwa wymiana bonu na gotówkę ani inne środki płatności.

Jak aktywować bon turystyczny?

Aby otrzymać dostęp do bonu turystycznego, niezbędne jest posiadanie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Osoby, które nie mają takiego konta, mogą je założyć w dowolnym momencie przy pomocy:

  •  profilu zaufanego,
  • kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
  • systemu bankowości internetowej.

Po szybkiej weryfikacji czy bon został przyznany, można go aktywować. Na wskazany numer telefonu lub adres mailowy zostanie przesłany 16-cyfrowy kod, który należy okazać przy rezerwacji pobytu w hotelu, w dniu zakwaterowania lub podczas zakupu usługi.


Jak płacić bonem turystycznym?

Aby dokonać płatności bonem turystycznym, konieczne jest przedstawienie 16-cyfrowego kodu, który generuje się przez PUE SUZ. Za usługi hotelarskie w ramach pobytu w obiekcie można płacić wielokrotnie, aż do momentu wyczerpania kwoty świadczenia. W przypadku kiedy wartość usług przekracza wartość bonu, różnicę można uregulować w dowolny sposób: gotówką, kartą płatniczą lub przelewem na wskazane konto bankowe. Warto też pamiętać o tym, że z wypoczynku opłaconego bonem przed 31.03.2022 (termin ważności bonu) można skorzystać po tym terminie.

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Hotel Amazonka Conference & SPA znajduje się na oficjalnej liście Polskiej Organizacji Turystycznej, która gromadzi obiekty realizujące bon turystyczny. A więc z przyjemnością zapraszamy na pobyt wypoczynkowy całą Waszą rodzinę. I jedno możemy zagwarantować: nie będziecie się nudzić. Do dyspozycji oddajemy Wam m.in.: przestronne klimatyzowane pokoje wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, nowoczesną restaurację z menu dziecięcym,  strefę SPA, atrakcje dla dzieci, luksusowe apartamenty, a także przytulne całoroczne domki.


bon turystyczny

Atrakcje hotelu Amazonka

Spędźcie wolny czas tak, jak lubicie najbardziej. Zadbamy o niezapomniane atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas rodzinnego pobytu w naszym hotelu rodziców zaprosimy do SPA. To tam o błogi relaks, regenerację ciała i umysłu zadbają profesjonalni masażyści. Dzięki temu odpoczniecie i nabierzecie sił na zapas. Dzieci natomiast będą mogły oddać się rozrywce na dmuchanych zjeżdżalniach, bezpiecznym placu zabaw lub świetnie wyposażonej sali do zabawy.

A to jeszcze nie wszystko! Wiemy, że chwile spędzone wspólnie są bezcenne. Dlatego będziecie mogli spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. Do dyspozycji oddajemy Wam stół do ping-ponga i bilard. Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, polecimy Wam najlepsze szlaki piesze i rowerowe, tężnie solankowe oraz inne atrakcje turystyczne w pobliżu. A gdy pogoda pozwoli, koniecznie odwiedźcie wodny plac zabaw zaliczany do 1 z 3 największych w Polsce.

Dbamy o Wasze zdrowie!

Hotel Amazonka Conference & SPA jest obiektem bezpiecznym higienicznie. Dokładamy wszelkich starań, by naszym Gościom zapewnić komfortowy i niczym niezakłócony wypoczynek. To dla nas priorytet. Dlatego w aktualnej sytuacji epidemiologicznej opracowaliśmy i zastosowaliśmy szereg działań, które pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie i zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.


Służymy wsparciem

Jeśli chcecie zarezerwować rodzinny pobyt w naszym hotelu i macie jakiekolwiek pytania dotyczące rezerwacji lub płatności bonem turystycznym, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z pracownikami recepcji hotelu Amazonka Conference & SPA w Ciechocinku pod numerem : +48 54 230 01 00 lub mailowo: recepcja@hotelamazonka.pl. Nasi konsultanci są do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu i z przyjemnością posłużą wsparciem w kwestii wykorzystania bonu turystycznego na oferty dostępne w hotelu Amazonka Conference & SPA w Ciechocinku.

bon turystyczny - Jak wykorzystać bon turystyczny w hotelu?
Więcej informacji na temat zasad korzystania z bonu turystycznego można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Rozwoju. Odpowiedzi na pytania udzielają także specjaliści podczas konsultacji telefonicznych: 22 11 22 111


Poznaj TOP 7  ofert z jakich możesz skorzystać w ramach bonu turystycznego.

Warunkiem koniecznym jest przyjazd z dzieckiem, które uprawnione jest do bonu turystycznego.