Hotel, a pensjonat
Hotel, a pensjonat

Hotel, pensjonat, hostel, motel

kluczowe różnice


Jakie są różnice między hotelem, pensjonatem, motelem i hostelem?

Różnica między hotelem a motelem lub pensjonatem wydaje się często banalna. Jednak tylko pozornie. Jeśli chodzi o szczegóły oferty i standardy obowiązujące w poszczególnych obiektach, często mamy problem z ich wskazaniem. Warto więc wiedzieć, co swoim gościom ma do zaoferowania hotel, pensjonat, motel oraz hostel.

Oto kilka wskazówek na które zwrócić uwagę w kwestii wyboru miejsca noclegowego

Hotel to obiekt, który w swej ofercie posiada minimum 10 pokoi, głównie jedno i dwuosobowych. Dodatkowo klienci mogą liczyć na inne usługi (sprzątnie, serwis pokojowy, restauracja hotelowa). Podstawą jest własna łazienka, na którą nie zawsze możemy liczyć w pensjonacie, hostelu czy motelu. Standardem jest telewizor, dostęp do telefonu, bezpłatne WIFI, a także, coraz częściej, możliwość korzystania ze strefy SPA. To idealne rozwiązanie dla osób, ceniących sobie bezpieczeństwo, wysoki standard wypoczynku, łatwą dostępność i bliskość lokalnych atrakcji oraz profesjonalną, wyszkoloną obsługę. Klienci hotelowi cenią sobie także możliwość korzystania z hotelowej restauracji, w której znajdą nie tylko przysmaki regionalnej, lokalnej kuchni, lecz także różne dania kuchni świata. Dzięki temu mogą urozmaicić swój jadłospis i mogą wybierać w różnego rodzaju posiłkach. Jeśli chodzi o standard, jest on zróżnicowany ? od najtańszych hoteli jednogwiazdkowych, przypominających hostele, tyle że z jedno- i dwuosobowymi pokojami, aż po luksusowe obiekty pięciogwiazdkowe z komfortowymi, w pełni wyposażonymi apartamentami, dostępnymi dodatkowymi usługami, restauracją, barem, centrum konferencyjnym, spa. Doskonałym przykładem hotelu o wysokim standardzie może być hotel w Ciechocinku, a dokładnie Hotel Amazonka Conference & Spa.

Motel jest za to usytuowany bardzo często przy ruchliwych trasach. Przeznaczony jest przede wszystkim dla zmotoryzowanych urlopowiczów, dlatego w jego pobliżu zazwyczaj znajduje się stacja benzynowa. Motel posiada rozbudowany parking oraz przynajmniej 10 pokoi jedno i dwuosobowych oraz zaplecze gastronomiczne.

Pensjonat z kolei musi udostępniać minimum 7 pokoi. Jedzenie wydawane jest przez całą dobę. Podobnie jak hotele, pensjonaty polegają ocenie. Najbardziej ekskluzywne otrzymują 5 gwiazdek, najmniej ? 1. Pensjonat jest zdecydowanie bardziej kameralnym i spokojniejszym obiektem, niż hotel czy motel.

Najtaniej będzie jednak wybierając hostel lub kwatery prywatne. Standard pokoi w hostelu jest zdecydowanie najsłabszy, przeważają wieloosobowe pomieszczenia, nawet z piętrowymi łóżkami. Kuchnia oraz łazienka jest wspólna dla wszystkich gości obiektu noclegowego. Podobny standard oferują często popularne w Ciechocinku kwatery prywatne, które często nie posiadają łazienki w pokoju.

Tylko od zasobności portfela oraz oczekiwań zależy jaki standard obiektu wybierzemy. Nocleg w Ciechocinku może się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, ale warto pamiętać, że wybierając hotel mamy gwarancję bezpieczeństwa oraz wysokiego standardu obsługi. Tym samym możemy tylko pozornie oszczędzić wybierając pensjonat, motel, hostel lub kwaterę prywatną, bo nie będą oferowały wielu niezbędnych rzeczy jak np. pościel czy ręczniki.

Nocleg w Ciechocinku

Poznaj nasze atrakcyjne pakiety pobytowe. Każdy znajdzie ofertę dostosowaną na swojej zasobności portfela.

Chcesz odwiedzić Ciechocinek?

Szukasz noclegu w Ciechocinku?

Skontaktuj się z nami w celu dobrania oferty dopasowanej do Twoich potrzeb. Z miłą chęcią Państwa ugościmy w naszym hotelu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.

Recepcja Hotelu Amazonka Conference & SPA

tel. 54 230 01 00 lub 604 67 89 58
mail. recepcja@hotelamazonka.pl

Nocleg za bon turystyczny 1000 plus