Grota Solankowa
Grota Solankowa

Grota Solankowa

ul. Traugutta 5, Ciechocinek

Grota solankowa Ciechocinek to wyjątkowe miejsce, w którym każdy zazna relaksu i odpoczynku. Wnętrze groty solankowej to nic innego jak kilkanaście ton soli. Soli bogatej w mikroelementy potrzebne do stworzenia unikalnego mikroklimatu spotykanego w naturalnych jaskiniach solnych, czy pokładach kopalni soli. Odpowiednia temperatura, wilgotność oraz ujemnie zjonizowane powietrze wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Specyficzna aura w grocie solankowej stworzona została dzięki odpowiedniemu oświetleniu i nastrojowej relaksacyjnej muzyce oraz wygodnym fotelom.

grota solankowa Ciechocinek

Grota solankowa Ciechocinek

Godziny otwarcia:

poniedziałek – 8:00 – 22:00
wtorek – 8:00 – 22:00
środa – 8:00 – 22:00
czwartek – 8:00 – 22:00
piątek – 8:00 – 22:00
sobota – 8:00 – 22:00
niedziela – 8:00 – 22:00

Grota solankowa Ciechocinek

Cennik biletów:

bilet godzinny (normalny) – 20 złotych
bilet godzinny (ulgowy) – 10 złotych

Grota solankowa Ciechocinek

Kontakt:

telefon: 604678958

Grota solankowa Ciechocinek

Co to jest grota solankowa?

Chlorek sodu (NaCl), podstawowy składnik soli, towarzyszy człowiekowi od zawsze. Ten nieorganiczny związek chemiczny jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym, szklarskim czy w medycynie. Właściwy poziom sodu w organizmie wpływa na harmonijne i niezachwiane funkcjonowanie poszczególnych układów. Już w starożytności wykorzystywano wiedzę na temat właściwości soli, stosując ją w leczeniu ran, chorób zakaźnych czy podczas prób hamowania krwotoków. Obecnie jest ona substancją, która w różnej postaci bywa używana do uzyskania korzystnych efektów zdrowotnych. Poza inhalacjami, kuracjami pitnymi, kąpielami solankowymi, płukankami, dużym powodzeniem cieszy się grota solankowa.

Grota solankowa Ciechocinek

Jak działa grota solankowa?

Przebywanie w grocie solankowej wywiera szereg korzystnych działań na rozmaite dolegliwości naszego organizmu. Pozytywnie oddziałuje m.in. na układ oddechowy. Klarowne powietrze bogate w mikroelementy pozwala na oczyszczenie dróg oddechowych i ułatwia chociażby rozluźnienie mięśni oskrzeli, co jest szczególnie ważne u osób cierpiących na astmę oskrzelową. Pozytywne właściwości groty solnej można także zaobserwować u pacjentów z chorobami układu krążenia, jednym z rezultatów jest wspomaganie regulacji ciśnienia tętniczego krwi.

Grota solankowa Ciechocinek to nieoceniona wartość we wspomaganiu leczenia chorób dermatologicznych i alergii, odnotowuje się łagodzenie objawów łuszczycy przy regularnym korzystaniu z przebywania w grocie. Dzięki usprawnieniu procesów metabolicznych, pobyt w grocie solnej może przyczyniać się do redukcji wagi, wspomagać walkę z cellulitem, a także wpływać na kondycję i wygląd skóry, pozostawiając ją odpowiednio jędrną i oczyszczoną. Ma to znaczenie także w leczeniu zmian trądzikowych.

Grota solankowa Ciechocinek

Dla kogo jest grota solankowa?

Wyjątkowy mikroklimat groty solankowej Ciechocinek pozwala polepszyć kondycję zdrowotną oraz działa wspomagająco przy leczeniu:

  • przewlekłych nieżytów nosa, gardła, krtani i oskrzeli
  • infekcji dróg oddechowych
  • astmy oskrzelowej, pylicy płuc
  • nawracających przewlekłych zapaleniach zatok
  • schorzeń dermatologicznych (zapalenia skóry, łuszczycy)
  • alergii
  • zaburzeń metabilicznych (choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy)
  • nerwic, stanów przemęczenia, spadku odporności na stres
  • chorób naczyń krwionośnych i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe).