Fontanna Żaba
Fontanna Żaba

Fontanna Żaba

ul. Traugutta, Ciechocinek

W wielu zakątkach Polski są nietypowe atrakcje. Ze swojej Fontanny ?Żaby? dumne są Katowice. Podobnie mają mieszkańcy Żagania, bo w ich mieście też stoi taka fontanna. Także w liczącym 11 tysięcy mieszkańców Ciechocinku jedną z ozdób miasta jest Fontanna ?Żaby?.

ciechocinek - Fontanna Żaba

Kto planuje zawitać do Parku Zdrojowego (zwanego też Głównym) w Ciechocinku, w pobliżu Pijalni Wód Mineralnych, idąc od strony ul. Traugutta, zobaczy bajkową fontannę. Bajkową, bo przedstawiającą ?Żabę?, bohaterkę bajek i baśni dla najmłodszych.
Przed laty nie było fontanny. Było za to oczko wodne. Stwierdzono jednak, że w tej części Parku Zdrojowego w Ciechocinku powinna powstać przyciągająca uwagę fontanna. Wybór padł na fontannę przypominającą postać żaby. Żaba bowiem jest często przedstawiana w bajkach i podaniach jako strażniczka zielonych terenów położonych nad wodą. Poza tym ponoć przynosi szczęście i pomyślność osobom, które chociaż na chwilę zatrzymają na niej swój wzrok i wypowiedzą szeptem życzenie. Tak więc kto tutaj zawita, niech spojrzy na zieloną Fontannę ?Żabka?.
Niekonwencjonalna ozdoba swój obecny wygląd zawdzięcza kapitalnemu remontowi, przeprowadzonemu w 2012 roku. Nie tylko w ciągu dnia warto przyjść zobaczyć Fontannę ?Żabka? w Ciechocinku. Nocą, klimatyczne, artystyczne podświetlenie sprawia, że fontanna prezentuje się równie atrakcyjnie. Niektórzy mieszkańcy Ciechocinka mawiają nawet, że te światła mają pomóc znaleźć drogę zbłąkanym wędrowcom, którzy pod osłoną nocy nie są sami w stanie natrafić na szlak.