Ciechocinek - co warto zobaczyć?
Ciechocinek - co warto zobaczyć?

Ciechocinek – co warto zobaczyć?

Ciechocinek, malownicze miasto w Kujawsko-Pomorskiem, słynie nie tylko z największych tężni i licznych uzdrowisk. Atrakcji jest co niemiara. Jeden dzień zwykle nie wystarcza, aby wszystkie je zobaczyć. To dlatego w Ciechocinku warto zatrzymać się przynajmniej na jedną noc. Po zmierzchu Ciechocinek jest tak samo interesujący.
Ciechocinek, liczący ponad 10 tysięcy mieszkańców, z roku na rok jest odwiedzany przez coraz większe rzesze turystów. To głównie za sprawą tutejszych tężni. Ciechocińskie tężnie są znane i w regionie, i w kraju, no i zagranicą również. Posiadają one największą w Europie drewnianą konstrukcję do odparowywania wody z solanki.
W Ciechocinku warto także zobaczyć Park Zdrojowy (tak, tak, ten z piosenki, wykonywanej przez T-Raperów znad Wisły). To istne ogrody spacerowe, kolorowa oaza spokoju. Lokalna Warzelnia Soli także rozsławia to miasto uzdrowiskowe. Na wczasowiczów, kuracjuszy oraz pozostałych turystów czekają ponadto Dworek Prezydenta RP, Cerkiew Michała Archanioła, Kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Muszla Koncertowa, Teatr Letni, Zegar Kwiatowy, fontanny ? Grzybek, Jaś i Małgosia.
Nie sposób odwiedzić te wszystkie miejsca w jeden dzień, nawet zachowując dość szybkie tempo. Warto zatem zatrzymać się w Ciechocinku przynajmniej na jedną noc.
W Ciechocinku znajduje się Hotel Amazonka Conference & SPA. Turyści chętnie zjawiają się w hotelowej restauracji Amazonka. Tutaj nie tylko się posilą w przerwie między zwiedzaniem, ale także odpoczną w miłej scenerii. Sporo osób zatrzymuje się w 4-gwiazdkowym Hotelu Amazonka na dłużej. Klienci mogą zdecydować się na 2-dniowy pobyt bądź dłuższy, mogą też wybrać specjalny pakiet. Goście będą zadowoleni i z komfortowych warunków w pokojach, i z wysokiej jakości obsługi, i z przystępnych cen.

Poznaj

Atrakcje Ciechocinka